Dr Artur Skowyra

Dr Artur Skowyra

Tytuł:

lekarz


Dzień i Godziny przyjęć:

środy 09:00 - 14:00


Języki:

polski, angielski

Umów się na wizytę

Dziedzina:

Położnictwo i ginekologia


Usługi medyczne:

Doświadczenie:

Dr Artur Skowyra jest specjalistą położnictwa i ginekologii, absolwentem I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Otrzymał Złotą Odznakę Studenckiego Towarzystwa Naukowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za całokształt wybitnych osiągnięć naukowych w trakcie studiów.

Od początku swojej pracy związany jest z Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywał przez większą część specjalizacji pod kierownictwem Prof. CMKP. dr hab. n. med. Romualda Dębskiego.

Jest również asystentem dydaktycznym w II Klinice Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i prowadzi kursy dla lekarzy w trakcie specjalizacji.

W kręgu jego zainteresowań znajdują się prowadzenie ciąży fizjologicznej jak i patologicznej (np. u pacjentek z nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą, cholestazą, czy zagrażającym porodem przedwczesnym), ultrasonografia w położnictwie, ginekologii, diagnostyce prenatalnej oraz ultrasonografia 3D/4D płodu.

Posiada liczne certyfikaty poświadczające umiejętności w USG:

– Certyfikat Londyńskiej Fundacji Medycyny Płodowej (Fetal Medicine Foundation – FMF) do wykonywania badań prenatalnych w I trymestrze ciąży oraz kalkulacji ryzyka wad genetycznych płodu (test PAPPA),

– Certyfikat umiejętności Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, który pozwala na wykonywanie badań ultrasonograficznych w zakresie ginekologii i położnictwa według wymaganych standardów.

W 2018 roku otrzymał międzynarodowy certyfikat International Ovarian Tumour Analysis – IOTA poświadczający umiejętności w diagnostyce guzów jajnika i narządu rodnego.

W ramach swojej praktyki wykonuje pełen zakres operacji ginekologiczno-położniczych z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych (laparoskopia, histeroskopia), jak i klasycznych (w tym cięcia cesarskie).

Prywatnie to szczęśliwy mąż i tata Jasia i Felicji. Zainteresowania bieganie, tenis ziemny oraz śpiew.

Obszar zainteresowań medycznych:

Badania prenatalne Diagnostyka i leczenie niepłodności Endometrioza Ginekologia Kwalifikowanie do operacji Prowadzenie ciąży USG ginekologiczne i ciążowe


Świadczenia medyczne:

antykoncepcja (hormonalna, po stosunku, wkładki)badania bakteriologicznebadanie niedrożności jajowodów, Sono-HSGbolesne miesiączkowaniecholestaza w ciążychoroby ginekologicznechoroby szyjki macicycięcia cesarskiecukrzyca ciążowacytologiadiagnostyka HPVdiagnostyka i leszczenie niepłodnościdiagnostyka torbieli jajnikówdiagnostyka USG w ciąży (I, II, III trymestru)diagnostyka USG w zakresie narządu rodnegodiagnostyka wad macicy 3Ddrobne zabiegi ginekologiczne (abrazje, wycinki)endometriozahisteroskopia diagnostycznahisteroskopia operacyjnainfekcje dróg rodnychlaparoskopialeczenie stanów zapalnych narządu rodnego, nadżerek, kłykcinmenopauzamięśniaki macicymonitoring cyklu miesiączkowegonadciśnienie tętnicze w ciążyokresowe kontrole ginekologiczneoperacje ginekologiczne przezbrzuszneoperacje niepłodnościoweopieka przed i poporodowapatologia ciążypolipy błony śluzowej macicyporadnictwo antykoncepcyjne,poradnictwo prekoncepcyjneporody naturalneprofilaktyką i diagnostyką onkologicznąprowadzenie ciąży fizjologicznej i powikłanejrozpoznawanie wczesnej ciąży, diagnostyka i leczenie ciąży pozamacicznejstany zapalne i grzybice pochwytorbiele jajnikówuroginekologiaUSG płodu 3D/4DUSG wczesnej ciążyusuwanie drobnych zmian z okolicy sromuzaburzenia miesiączkowaniazagrażający poród przedwczesnyzespół napięcia przedmiesiączkowegozespół policystycznych jajników (PCO)

22 688 72 83 info@wppg.pl Jak dojechać?