ZESPÓŁ KWALIFIKUJĄCY DO OPERACJI

Kwalifikacja do operacji

Każdy pacjent z chorobą wymagającą interwencji chirurgicznej, przed zabiegiem diagnostycznym czy przed wykonaniem cięcia cesarskiego powinien przejść odpowiednią kwalifikację.
W pierwszej kolejności lekarz prowadzący pacjenta powinien dokładnie zbadać i zebrać wywiad w celu określenia czy dany zabieg powinien się odbyć. W drugiej kolejności pacjent jest poinformowany o formie zabiegu ewentualnych możliwościach komplikacji czy zmiany charakteru zabiegu. W końcu, a co najważniejsze kwalifikacja polega również na uzyskaniu zgody od pacjenta na proponowany zabieg.

Nasi specjaliści zadbają aby zabieg był odpowiednio dobranym dla Państwa potrzeb, a w wątpliwych kwestiach pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie. Wielu z naszych specjalistów jest również doświadczonymi zabiegowcami, którzy osobiście przeprowadzą Państwa operację.

Kolejną kwestią w prawidłowej kwalifikacji jest dobór odpowiednich badań laboratoryjnych oraz obrazowych, w zależności od rodzaju proponowanej operacji czy innych chorób pacjentki. Poniższe kwestie są z reguły zależne od lekarza anestezjologa, który będzie dbał o prawidłowe znieczulenie chorego. W tym przypadku znaczenie mają parametry życiowe chorego takie jak ciśnienie tętnicze krwi, czynność serca czy wysycenie hemoglobiny tlenem, które w razie nieprawidłowości należy znormalizować. W badaniach laboratoryjnych istotne jest wykonanie oznaczenia grupy krwi pacjenta, morfologii krwi obwodowej, gazometrii krwi tętniczej lub żylnej, oznaczenie podstawowych enzymów wątrobowych i trzustkowych, poziomu elektrolitów w surowicy, wykonanie koagulogramu (badanie krzepliwości krwi) oraz oznaczenie niektórych hormonów np. TSH. W badaniach obrazowych w zależności od rodzaju proponowanego zabiegu wykonuje się zdjęcie RTG, badanie USG, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny.

22 688 72 83 info@wppg.pl Jak dojechać?